wersja polska wersja polska

Бібліотека

 Історія православ'я в Люблині:
Святитель Петро (Могила) Григорій Купріянович
Святитель Петро (Могила), митрополит київський. "Православний Голос Люблина" #1 (1) 2003.
>>>

Однією з найвизначніших особистостей всієї 1000-літньої історії Українського Православ’я є святитель Петро (Могила), митрополит київський. Результатом саме Його діяльності стало відродження православної науки, духовного і літургічного життя та відновлення структур Православної Церкви у складному XVII ст. Ця визначна постать пов’язана також з історією Православ’я в Люблині, оскільки саме він освятив люблинську Спасо-Преображенську церкву.


Прославлення Свв. Мучеників Холмських і Підляських. >>>

Холмська та Підляська земля була в XX ст. місцем особливого досвіду і Голгофи Православ’я, тут була пролита кров мучеників за Святу Православну Віру. Прославлення Мучеників Холмських і Підляських є визнанням Церквою мучеництва і вірності Св. Православ’ю українського православного народу Холмщини і Підляшшя. Прославлення Мучеників Холмських і Підляських - це подія важлива не тільки в житті Автокефальна Православна Церква в Польщі, яка причислила їх до лику святих, але й всього Православ’я. Особливе значення має вона для Українського Православ’я, адже чергові сини українського народу причислені Православною Церквою до сонму святих, стали вони нашими небесними заступниками перед Престолом Всевишнього.


Григорій Купріянович, Микола Рощенко
Історія Православ’я в Люблині. >>>

Люблин від самого початку свого існування був містом культурного пограниччя. Побіч поляків жили тут у минулих століттях жиди, русини (українці), шотландці, італійці, німці, голландці, греки, росіяни. Крім численних костелів будували тут також церкви, синагоги і кірхи. Вже в середньовіччі у Люблині існувала «руська» громада. Місцева православна спільнота мала в Люблині свою святиню — церкву Преображення Господнього (Спаса). З цього часу Православ’я та українці на постійно вписались у культурний краєвид міста над Бистрицею і присутні в ньому по сьогоднішній день.

[головна] [про нас] [богослужіння] ["Православний Голос Люблина"] [фотоальбом]
[бібліотека] [український православний календар] [лінки] [книга відгуків]

оновлено 06.04.2003
© Церква Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Люблині - Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Lublinie
ukrorth-lublin@wp.pl